http://www.malfarb.pl/produkty-oferta/p/1418-tynk-akrylowy-taurus-baranektynakryl1287Tynk jest przeznaczony do wykonywania wyprawy wierzchniej w systemie ociepleń Malfarb TAURUS, opartym na bazie styropianu.
Tynk Akrylowy przeznaczony jest także do ręcznego wykonywania ochronno-dekoracyjnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Stosowany jest zarówno w budynkach nowych jak i już istniejących na podłożach mineralnych takich jak beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec, płyty gipsowo-kartonowe jak i pokrytych dobrze związanymi powłokami malarskimi.
Nowoczesna formuła oparta została na wyselekcjonowanych kruszywach oraz wypełniaczach zapewniających uzyskanie trwałych kolorów i wyrazistej struktury typu „Baranek”.
Produkt wzmacniany jest włóknami celulozowymi oraz woskami syntetycznymi dzięki czemu otynkowane powierzchnie charakteryzują się ograniczonym wnikaniem wody oraz zwiększoną trwałością niwelującą naprężenia wynikające z różnej rozszerzalności termicznej warstw systemu dociepleń co ogranicza powstawanie spękań